Dwie doktorantki Katedry Fizyki Doświadczalnej z minigrantami!
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż dwie doktorantki z Katedry Fizyki Doświadczalnej – Ewa Żuberek i Kamila Rajfur zostały tegorocznymi laureatkami minigrantów w dyscyplinie nauki fizyczne.
Laureatki mogą przeznaczyć otrzymane dofinansowanie na wydatki niezbędne do prowadzenia autorskich badań, takie jak zakup specjalistycznej aparatury, urządzeń, materiałów czy odczynników oraz na krótkoterminowe wyjazdy naukowe, udział w konferencjach czy szkoleniach.
O granty mogą ubiegać się doktoranci II, III oraz IV roku (z wyłączeniem uczestników programu doktoratów wdrożeniowych), którzy w ciągu ostatniego roku nie pełnili roli kierowników projektów badawczych. Dodatkowym wymogiem jest odpowiedni harmonogram kształcenia określony w Indywidualnym Planie Badawczym, który nie mógł kończyć się w trakcie trwania grantu.

Tytuł projektu: Badanie procesów up-konwersji fotonów w heterostrukturach van der Waalsa złożonych z monowarstw dichalkogenków metali przejściowych grupy VI.
Opiekun projektu: dr hab. inż. Joanna Jadczak
Projekt dotyczy badania procesów „up-konwersji” fotoluminescencji w heterostrukturach van der Waalsa złożonych z monowarstw dichalkogenków metali przejściowych grupy VI.
Wnioskowane środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów do wytwarzania struktur metodami eksfoliacji mechanicznej, realizację krótkoterminowego wyjazdu naukowego oraz udział w krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.
Serdecznie gratulujemy!

