Trzech badaczy z Katedry Fizyki Doświadczalnej laureatami konkursu OPUS 29
W ramach kolejnej edycji programu Opus od Narodowego Centrum Nauki trzech pracowników Katedry Fizyki Doświadczalnej otrzymało dofinansowanie na swoje badania – prof. Paulina Płochocka, dr hab. inż. Marcin Syperek oraz dr inż. Katarzyna Gwóźdź.

Dr inż. Katarzyna Gwóźdź
Odzyskiwanie utraconej energii: wykorzystanie efektów termicznych w fotodetektorach piro-fototronicznych
1 159 000 zł

Prof. Paulina Płochocka
CrSBr: Nowe Horyzonty w Kontroli Magnetycznych-Ekscytonów
2 641 300 zł

Dr hab. inż. Marcin Syperek
TSUNAMI – deterministycznie wytwarzane, skalowalne, jasne, wykorzystujące efekt Purcella źródło nieklasycznych fotonów dla komunikacji kwantowej w paśmie C
1 731 780 zł
W konkursie Opus mogą brać udział wszyscy badacze, niezależnie od stażu, wieku i poziomu doświadczenia. Granty można realizować z udziałem partnerów zagranicznych lub bez. Badacze mogą zaplanować projekt na rok, dwa, trzy lub cztery lata bez limitu budżetu.
Więcej informacji o badaniach Laureatów na stronie głównej Uczelni.
Serdecznie gratulujemy!

